وی پیمنت

روش خرید بلیط جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

روش خرید بلیط جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه!

جام جهانی فوتبال، بعد از المپیک بزرگترین و پربیننده ترین رویداد ورزشی جهان است. این مسابقات برای اولین بار در اروپای شرقی و در کشور روسیه برگزار خواهد شد. جام جهانی  ۲۰۱۸ در ۲۴ خردادماه ۱۳۹۷(۱۴-Jun-2018) آغاز و در ۲۴ تیرماه (۱۵-July)  و در ورزشگاه لوژینکی شهر مسکو به پایان خواهد رسید.

تاکنون حضور ۲۹ تیم از جمله کشور عزیرمان ایران در این مسابقات قطعی گردیده است. با انجام بازی های پلی آف طی هفته جاری، چهره ۳ تیم باقیمانده نیز از بین تیم های (استرالیا – هندوراس) و (ایرلند – دانمارک) و (پرو – نیوزلند) مشخص خواهد شد.

با مشخص شدن تیم های صعود کننده، تمامی هواداران از سرتاسر جهان نسبت به خرید بلیط مسابقات اقدام می کنند.

 

مشاهده تیم  های صعود کننده

 

باتوجه به حضور تیم ملی ایران در این دوره و نزدیکی روسیه به ایران، علاقمندان زیادی برای تماشای بازی های تیم ملی کشورمان و دیگر مسابقات بدنبال تهیه بلیط این بازی ها هستند.

 

در این نوشته نحوه تهیه بلیط و زمانبندی بلیط فروشی را برای شما شرح می دهیم:

 

فیفا بلیط فروشی این دوره از مسابقات را از طریق سایت خود، بدون واسطه و در سه فاز انجام می دهد:

 

فاز اول  شامل دو بخش است، که بخش اول آن، بین ۱۴ سپتامبر تا ۱۲ اکتبر ۲۰۱۷ انجام شده است. در این بخش اسامی کلیه تیم هایی که در مرحله مقدماتی حضور دارند در لیست فروش بلیط قرار داشته است. خریداران می توانستند بلیط مسابقات مرحله گروهی تیم هایی که، صعودشان در آن تاریخ هنوز قطعی نبوده، نیز تهیه نمایند. در صورت عدم صعود تیم مورد نظر، شما می توانید پس از کسر ۱۰ دلار از هزینه بلیط خریداری شده، بلیط را مرجوع نمایید و یا با بلیط مسابقه دیگری که در همان مرحله انجام می پذیرد جایگزین کنید.

شما می توانید بلیط بازی های مرحله بعد از گروهی تیم هایی که صعودشان به جام جهانی قطعی شده است،نیز خریداری نمایید.در صورت حذف آن تیم در مرحله گروهی، بلیط شما به بازی تیمی که، تیم مورد نظر شما را حذف کرده تعلق خواهد گرفت.

بخش دوم از فاز اول فروش بلیط های باقی مانده، از تاریخ  ۹۶/۰۸/۲۵ (۱۶-Nov) آغاز و تا ۹۶/۰۹/۰۷ (۲۸-Nov) ادامه خواهد داشت. در این بخش سرویس دهی بصورت اولویت ثبت درخواست صورت می پذیرد.

فاز دوم  بلیط فروشی نیز همانند فاز اول آن، دارای دو بخش می باشد. تفاوت این فاز با فاز اول در امکان انتخاب بازی و این که این مسابقه در کدام ورزشگاه خواهد بود می باشد. در بخش اول همانند بخش اول فاز۱ انتخاب بصورت اتفاقی و بخش دوم نیز با اولویت درخواست انجام خواهد شد.

بخش اول از فاز ۲ بلیط فروشی بین ۱۴ آذر ماه الی ۱۲ بهمن ماه (۵-Dec-2017 to 31-Jan-2018) خواهد بود.بخش دوم آن از ۲۳ اسفند ماه تا ۱۴ فروردین سال ۱۳۹۷ برابر (۱۳-Mar to 03-Apr) خواهد بود.

فاز سوم ؛ فیفا برای کسانی که موفق به خرید بلیط در این دو مرحله نشده اند، از روز ۱۸ Apr تا۱۵  ماه July فروش بلیط های لحظه آخری را در نظر گرفته است.

 

دسته بندی بلیط ها:

بلیط مسابقات در ۴ دسته بندی عرضه می شوند، بلیط های دسته اول، دوم و سوم مخصوص هواداران فوتبال در سراسر دنیاست، و بخش چهارم آن صرفا به افرادی که دارای ملیت روس هستند فروخته می شود.

قیمت بلیط ها برای اهالی روسیه، ارزانتر از دیگر هواداران در می باشد.بطوری که ارزانترین قیمت برای روس ها حدود ۸۲ هزار تومان و برای سایر کشورها چیزی در حدود ۳۸۴ هزار تومان می باشد.

 

قیمت بلیط: 

در تصویر زیر جدول قیمت بلیت ها در مراحل مختلف جام جهانی، به همراه دسته بندی بلیت ها نشان داده شده است:

قیمت ها در سه بخش اول به دلار و در ردیف چهارم به روبل محاسبه شده است.ردیف اول نشان دهنده قیمت بلیط بازی افتتاحیه بوده، که از ۲۲۰ دلار تا ۵۵۰ دلار می باشد. در ردیف دوم قیمت مسابقات مرحله گروهی آمده و از ۱۰۵ دلار تا ۲۱۰ دلار فروخته خواهد شد. ردیف سوم مربوط به مرحله یک هشتم، ردیف چهارم مسابقات مرحله یک چهارم نهایی است.ردیف پنجم نشان دهنده قیمت بلیت های نیمه نهایی، ردیف ششم قیمت بلیط مسابقه رده بندی را نشان می دهد.در آخرین ردیف هم قیمت بلیط دیدار فینال نشان داده شده است.

 

بلیط مخصوص:

همچنین فیفا بلیط هایی برای افراد معلول و یا کسانی که دارای محدودیت حرکتی هستند، تحت عنوان Special ticket  عرضه می کند.

 

نحوه پرداخت هزینه بلیط :

پرداخت هزینه بلیط بصورت آنلاین و از طریق کارت های اعتباری بین المللی نظیر ویزا کارت و مستر کارت میسر می باشد. باتوجه به این که عموم ایرانیان از داشتن این کارت ها محروم می باشند، وی پیمنت ارائه دهنده راهکارهای پرداخت بین المللی، شما را در این خصوص یاری می دهد.

بیشتر بخوانید: معرفی سایت viagogo

2 پاسخ به “روش خرید بلیط جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه”

  1. سعید کریمی گفت:

    خیلی مطلب عالی و مفیدی بود
    مرسی از اطلاعات کاملتون

  2. الهام قاسمی گفت:

    مطلب خیلی خوبی بود، ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *