وی پیمنت

کار در خارج از کشور

کار در خارج از کشور

اشتغال و کار در خارج از کشور یکی از مهمترین فاکتور هایی است که در بحث مهاجرت مطرح است.روشن است که برای زندگی و امرار معاش در هر نقطه ی دنیا لازم است درآمد داشته باشید.شما از روش های مختلفی می توانید این درآمد را کسب کنید که کار کردن اصلی ترین و متعارف ترین نوع آن می باشد.کسانی که قصد مهاجرت را دارند ابتدا باید اطلاعات کافی پیرامون شرایط اشتغال و کار در خارج از کشور داشته باشند تا پس از ورود به کشور مورد نظر خود و محیط جدید مشکلی گریبان گیرشان نشود.در این مطلب سعی کردیم کشورهای  برتر جهت کار و اشتغال در اروپا را به شما معرفی کنیم.

 

کشورهای  برتر جهت کار و اشتغال در اروپا

 

دانمارک

کشور دانمارک از برترین کشورهای جهان در زمینه ی رفاه اجتماعی و استاندارد زندگی می باشد.امنیت، ثبات اقتصادی و اجتماعی ، درآمد بالا از شاخص هایی است که دانمارک را به مقصد محبوب مهاجران بدل کرده است.این کشور دارای ۵٫۵ میلیون نفر جمعیت است.نزدیک به ۱۰ درصد از جوانان دانمارک بیکار هستند که این شاخص کمتر از میانگینی است که سازمان همکاری اقتصاد و توسعه ارائه است.

داروسازی،فرآورده های غذایی و ماشین آلات و فلزات را میتوان اصلی ترین صنایع دانمارک برشمرد.دانستن زبان دانمارکی در بسیاری از مشاغل ضروری و لازم است.حقوق و تسهیلات یک کارمند دانمارکی با یک کارمند خارجی تفاوتی ندارد و یکسان می باشد.هر کامند سالانه ۲۴ روز مرخصی دارد. هر کارمند ۳۷ ساعت در هفته مشغول به کار می شود که این ساعات در ۵ روز تقسیم می شود.

فراموش نکنید که مالیات در کشور دانمارک تا حدی بالاست ولی جای نگرانی نیست زیرا این مبلغ صرف ارائه ی خدمات به شهروندان میشود.

 

هلند

کشور هلند به واسطه ی ثبات اقتصادی و سیاسی مناسب می تواند یکی از گزینه های ایده آل برای اشتغال و کار در خارج از کشور معرفی شود.هلند از لحاظ تنوع تعداد شغل مانند سایر کشور های این لیست نیست اما نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین و در حدود ۵ درصد است.کمترین مقدار دستمزد ماهیانه ۱۵۵۰ یورو و سن بازنشستگی افراد چه مرد و چه زن ۶۲ سال می باشد.

بر اساس قانون کار در کشور هلند هر شخص سالانه ۲۶ هفته به صورت تمام وقت کار می کند و در ۲ ماه ابتدایی کار ۷۵ درصد درآمد خود را دریافت میکند و پس از این مدت ۵ درصد از این ۷۵ درصد کم شده و باقیمانده ی آن به شخص پرداخت می شود.این تسهیلات به مدت ۵ سال در اختیار شهروندان هلند قرار می گیرد و در صورتی که شخص نتواند پس از این مدت مشغول به کار شود تنها مبلغی ناچیزی برای امرار معاش به او تعلق می گیرد.

 

آلمان

آلمان یکی از کشور های پیشرو در زمینه ی اشتغال زایی می باشد و قویترین قطب اقتصادی قاره ی اروپا به حساب می آید.تنوع شغلی در این کشور بسیار زیاد است.از مزیت های کار در این کشور هزینه ی پایین زندگی نسبت به سایر کشور های اروپایی دیگر می باشد.البته شهر های بزرگ نظیر مونیخ و هامبورگ از این موضوع مستثنی هستند.نکته ی جالب درباره ی آلمان مالیات ۴۰ درصدی ست که شهروندان ملزم به پرداخت آن هستند.

اما در آلمان نیز همانند هلند این هزینه صرف ارائه ی خدمت با کیفیت و مطلوب به شهروندان می شود.به عنوان مثال می توان از شبکه ی حمل و نقل عمومی این کشور یاد کرد گه مضاف بر گستردگی، بسیار ارزان و مقرون به صرفه است.فراگیری زبان آلمانی تا حد بسیار زیادی در یافتن شغل مناسب موثر است و حتی در برخی موارد تسلط به زبان هایی چون زبان های آسیای شرقی نیز ضروریست.

 

انگلستان

کشور انگلستان در چند سال اخیر در بین برترین کشورها جهت اشتغال و زندگی قرار گرفته است.غالبا شرایط اشتغال در انگلستان مطلوب است و کارمندان ۴ هفته در سال تعطیل هستند.تسلط به زبان انگلیسی برای اشتغال در این کشور ضروری است.در شهر های بزرگ نظیر منچستر و لندن فرصت های شغلی به شکل کوتاه مدت به وفور یافت می شود.

مقدار درآمد در کشور انگلستان بسته به کار و حرفه شخص متفاوت است.اما حداقل دستمزد را میتوان حدود ۷٫۳ پوند در ساعت دانست. این مقدار توسط کشور انگلستان در سال ۲۰۰۱ تعیین شده است.در کشور انگلستان تمامی کارمندان از بیمه برخوردار هستند و هزینه آن از حقوق کارمندان کسر می شود.اجاره مسکن نیز تا حد زیادی به محل سکونت افراد بستگی دارد اما به طور کلی اجاره مسکن در انگلستان نسبت به سایر کشور های قاره ی اروپا بالا تر است.

وی پیمنت امیدوار است با ارائه ی مطالب بالا انتخاب را در پیدا کردن کشور مناسب جهت کار در خارج از کشور برای شما آسان تر کرده باشد.شما میتوانید پرداخت هزینه ی تعیین وقت سفارت از وی پیمنت کمک بگیرید و برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *