وی پیمنت

اسپاتیفای چیست؟

spotify-wallpaper1

اسپاتیفای چیست؟

اسپاتیفای، نرم افزار موسیقی شنیداری است، که مورد توجه علاقمندان موسیقی در سراسر دنیاست. این سایت حاوی لیست غنی موسیقی، از عموم هنرمندان جهان است. اسپاتیفای در سال ۲۰۰۸ و در کشور سوئد به عنوان یک استارت آپ سوئدی آغاز بکار کرد.

این سایت بصورت رایگان امکان انتخاب آهنگ و گوش دادن آن را برای مخاطبان خود فراهم می سازد. البته اکانت های پریمیوم و ماهیانه این نرم افزار، امکاناتی مانند دانلود کردن آهنگ ها، و پخش موسیقی با کیفیت های بالاتر را برای کاربران خود فراهم می کند.

با اسپاتیفای می توانید در هر لحظه و با استفاده از موبایل، تبلت و یا کامپیوتر خود به این بانک موسیقی دسترسی داشته باشید. با این نرم افزار شما به میلیون ها آهنگ دسترسی دارید. مهم نیست کجا هستید، اگر مشغول کارید یا در حال استراحتید، کافی است یک اکانت رایگان در این سایت بسازید و آهنگ مورد علاقه خود را جستجو و گوش کنید.

در اسپاتیفای امکان جستجو موسیقی با نام آهنگ، هنرمند، آلبوم و سبک موسیقی را به شما می دهد. شما می توانید لیست مورد علاقه خود را بسازید، ویرایش کنید و به اشتراک بگذارید. دوستان خود را بیابید و آلبوم های اشتراکی آن ها جستجو و گوش کنید. قابلیت اشتراک گذاری لیست پخش در رسانه های اجتماعی و ساخت لیست اشتراک با دوستان خود از دیگر امکانات این برنامه می باشد.

این سایت با حفظ حقوق ناشر و هنرمند در فضای مجازی، نقش مهمی در درآمدزایی هنرمندان دارد. اسپاتیفای بر اساس تعداد آهنگ های پخش شده هنرمند نسبت به تعداد کل آهنگ های پخش شده، به او بهره ۷۰ درصدی از درآمد حاصل شده را می دهد.

 

تفاوت کاربران عادی و پریمیوم ماهانه:

کابران عادی می توانند لیست پخش های متعددی بسازند، موسیقی گوش کنند و به اشتراک بگذارند.

کابرانی که پرداخت ماهیانه دارند از امتیازاتی مثل: امکان انتخاب تمامی نسخه آهنگ ها، رهایی از تبلیغات طولانی (۳۰۰ ثانیه) اسپاتیفای، دانلود آهنگ های مورد علاقه و گوش کردن آن ها بصورت آفلاین، کیفیت بهتر برخوردارند.

Premium Family:

علاوه بر اکانت های پریمیوم فردی، شما می توانید از سرویس پریمیوم خانوادگی اسپاتیفای استفاده کنید، در این حالت شما می توانید، تا پنج نفر از اعضای خانواده یا دوستانتان را که خود حساب کاربری شخصی دارند را، با پرداخت هزینه به “Premium Family” دعوت کنید.

افرادی که عضو این گروه پنج نفره می شوند باید دارای آدرس یکسان باشند. این روش می تواند بسیار به صرفه باشد. برای مثال شما اگر در کشور سوئد زندگی می کنید، هزینه یک ماه اکانت فردی برابر ۹۹ کرون می باشد، در حالی که اگر از “Premium Family” استفاده کنید، این هزینه برای پنج نفر معادل ۱۴۹ کرون برای یک ماه خواهد بود.

 

قیمت و نحوه خرید اکانت پریمیوم:

هزینه ماهیانه در این برنامه برای هر کشور، رقم متفاوتی است. بطوری که دانمارک با ۱۸٫۴۲ دلار گران ترین و فیلیپین با ۲٫۹۳ دلار ارزانترین قیمت ها را دارند. نحوه تعیین کشور محل اقامت شما بر اساس IP آدرس اینترنتی شما انجام می شود. شما می توانید با استفاده از تغییر IP و انتخاب سرور در کشور مورد نظر، محل زندگی خود را تعیین کنید و بر اساس جدول قیمت اسپاتیفای حساب کاربری خود را شارژ نمایید. در تصاویر زیر ۵ کشور از گرانترین و ارزانترین اکانت های Spotify نشان داده شده است.

پس از انتخاب کشور محل زندگی، می بایست با واحد ارزی و حساب بانکی و یا کارت های اعتباری همان کشور، هزینه ماهیانه را پرداخت نمایید.

در حال حاضر وی پیمنت به عنوان ارائه دهنده مسترکارت های مجازی از کشور سوئد، امکان پرداخت سریع و ایمن برای کاربران خود (حساب کاربری سوئد) فراهم نموده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *