وی پیمنت

آزمون GMAT چیست؟

آزمون GMAT

آزمون GMAT یا Graduate Management Admission Test یک آزمون بین المللی معتبر برای ارزیابی دانش و مهارت های داوطلبین شرکت در دوره های مدیریت و MBA به حساب می آید.این آزمون نزدیک به ۴ ساعت به طول می انجامد و برگزاری آن به شکل هوشمند است.سوالات این آزمون بصورت تطبیقی است یعنی پاسخی که به پرسش ها می دهید در ارائه سوال بعدی موثر بوده و شرکت کننده موظف به پاسخ به تمامی سوال ها می باشدپاسخی که داده می شود نیز قابل تغییر نیست. در آزمون GMAT حداقل نمره ای که می توانید کسب کنید ۲۰۰ و حداکثر ۸۰۰ است.نکته‌ی مهم که باید به آن توجه کنید عدم برگزاری این آزمون در ایران است و اگر مایل به شرکت در آزمون GMAT هستید باید به یکی از مکان های برگزاری آزمون در کشور های همسایه سفر کنید.

محتوای آزمون GMAT چیست؟

سنجش نگارش تحلیلی یا Analytical Writing Assessment

این قسمت از یک بخش نگارشی نیم ساعته تشکیل شده است و هدف از آن پیدا کردن مهارت شرکت کننده در یافتن استدلال در قالب یک تحلیل و در مرحله ی بعد نقد آن تحلیل است.برای سنجش ۲ نمره اختصاص داده می شود و نمره ی نهایی از معدل این دو نمره داده می شود.تصحیح آزمون اول هوشمند و آزمون دوم به وسیله ی یک مصحح انجام می شود.نمره ی ای بخش از ۱ تا ۶ به صورت نیم نمره نیم نمره متغیر است.
استدلال یکدست و یکپارچه
این قسمت از امتحان هم ۳۰ دقیقه میباشد و هدف از آن بررسی قابلیت شرکت کننده در ارزیابی داده های ارائه شده در
چند شکل است.این قسمت آزمون متشکل از ۱۲ پرسش در قالب ۴ بخش گوناگون است.

مهارت محاسباتی

۷۵ دقیقه وقت به این قسمت از آزمون اختصاص داده شده است و هدف از آن سنجش توانایی های شرکت کننده در حل مسائل ریاضی است.پاسخ به ای پرسش ها ملزم به تسلط سطحی به علوم ریاضی و جبری ی باشد.پرسش ها در دو قالب مطرح می شود. اولی بخش حل مسئله که واضح است و دومی بخش کفایت داده که شرکت کننده می بایست تشخیص دهد که آیا داده های سوال برای حل آن اکتفا میکند یا نه.نمرات این بخش از ۰ تا ۶۰ منتغیر است.

مهارت کلامی

در این قسمت شرکت کننده ۷۵ دقیقه زمان دارد که به ۴۱ سوال پاسخ دهد.سوالات این قسمت متشکل از درک مطلب، تحلیل انتقادی و تصحیح جمله می باشد.به گفته ی طراحان سوال در این قسمت قابلیت شرکت کننده جهت تحلیل اطلاعات و بدست آمدن یک نتیجه سنجیده می شود.

 

حتما بخوانید : آزمون GRE

 

چرا آزمون GMAT حائز اهمیت است؟

از ۱۹۰۰ مرکز کسب وکار در دنیاحدود ۶۷ درصد آن ها جهت پذیرش آزمون GMAT برگزار می کنند و همانطور که پیش تر گفته شد اکثر دانشگاه ها در آمریکای شمالی از دانشجویان متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته های مدیریت بازرگانی ، مدیریت MBA، مدیریت مالی و کلیه ی رشته های مربوط یه مدیری و حوزه ی اقتصاد مدرک GMAT طلب میکنند.به طور کلی متقاضیان جهت تحصیل در خارج از کشور داشتن مدرک GMAT میتواند شانس شما را در اخذ پذیرش تحصیلی بالا ببرد و رزومه ی شما را چشمگیر تر کند.

 

 

هزینه ی ثبت نام در آزمون GMAT

متقاضیان شرکت در آزمون GMAT می توانند از طریق وبسایت MBA اقدام به ثبت نام نمایند و یا با ارسال ایمیل، فکس و یا برقراری تماس تلفنی ثبت نام کنند.هزینه ی ثبت نام در این آزمون ۲۵۰ دلار می باشد که این مبلغ در همه ی مناطق دنیا یکسان است.هزینه ای که پرداخت میشود عبارتند از هزینه ارسال نمره ی آزمون به ۵ مرکز آموزش عالی است و در صورت ارسال نمره به تعداد هر مرکز اضافه مبلغ ۲۸ دلار است.وی پیمنت میتواند بدون دریافت کارمزد و به سادگی پرداخت ثبت نام این آزمون را برای متقاضیان انجام دهد.در صورت تمایل می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *