وی پیمنت

فریلنسر چیست؟

freelancer2

 

فریلنسر در اصطلاح به افرادی اطلاق می‌شود که بصورت فردی و پروژه‌ای برای خود کار می‌کنند. این افراد به استخدام رسمی یک شرکت در نیامده بلکه به عنوان کارمند موقت، و در قالب پژوهشگر، تولید کننده محتوا، روزنامه نگار،نویسندگی، مترجمی، برنامه نویسی، گرافیک، طراحی وب‌سایت و … بصورت آزاد و پروژه‌ای فعالیت می کنند.

 

فریلنسینگ:

فریلنسینگ،چه در زمینه ی کسب و کار، چه برای بسیاری از افراد ،مفهومی جدید به شمار می رود؛ واژه ای که عرصه فعالیت اقتصادی چندان با آن آشنا نیست.

شاید بسیاری از افراد با کار کردن در بیرون خانه درآمدی بالا داشته باشند، اما فریلنسر ها می توانند در خانه بمانند و بصورت آنلاین و از راه دور به فعالیت مشغول شده و به در آمدزایی بپردازند.

فریلنسینگ می‌تواند ، بسته به موقعیت فرد،شغلی تمام وقت و یا پاره وقت باشد.

 چرا فریلنسینگ جذاب است؟!

برخی از فریلنسر ها در پی داشتن درآمدی ثابت و ماهیانه برای خود هستند، از این‌رو بصورت پاره وقت و به عنوان یک شغل دوم در فریلنسینگ فعالیت می‌کنند.این سبک فعالیت شغلی به دلایلی مانند این امر که شما برای خودتان کار می‌کنید، پروژه مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنید، خودتان رئیس خود هستید و نیازی به حضور در محل کار ندارید و ساعت کاریتان را خودتان تعیین می‌کنید، برای بسیاری از افراد جامعه جذاب است.

 

معایب فریلنسینگ:

اما درکنار مزایا و جذابیت‌های این شیوه کاری، معایبی نیز وجود دارد:

  • در فریلنسینگ تمامی کارهای پروژه نظیر ارتباط با مشتریان، فروش، انجام پروژه، حسابداری و بازاریابی و… بر عهده خودتان است.
  • هم چنین شما تیمی برای انجام پروژه خود نخواهید داشت و باید به تنهایی کلیه امور پروژه را به  انجام برسانید.
  • شما از کارفرما حقوق ثابتی دریافت نمی‌کنید و در صورت عدم انجام به موقع پروژه، شما درآمدی نخواهید داشت.

چه عواملی بر توسعه فریلنیسنگ تاثیر داشته اند؟

گسترش فناوری اطلاعات و اینترنت یکی از مهمترین عوامل توسعه آن بوده است. فناوری اطلاعات و سیستم‌های ارتباطی نوین به نوعی امکان فعالیت و دورکاری را از طریق این تکنولوژی‌ها برای عموم ایجاد کرده اند.
از سوی دیگر با توسعه تکنولوژی اینترنت و رایانه، سرویس‌ها و خدمات جدیدی نظیر طراحی صفحات وب، نرم‌افزارهای موبایل و امنیت سرویس‌های تحت وب ایجاد شده‌اند، که خود زمینه‌های مناسبی برای فریلنسری ایجاد کرده است.

چگونه با فریلنسری درآمد بالایی کسب کنیم؟

فریلنسینگ به عنوان یک کسب و کار جدید می‌تواند نقش عمده‌ای را در تامین هزینه‌ها و درآمدهای شما داشته باشد.

برای این که یک فریلنسر موفق باشیم می‌بایست چند نکته مهم را در نظربگیریم:

ابتدا باید به این شیوه کاری نگرشی مثبت داشته باشید و از فعالیتی که انجام می‌دهید لذت ببرید. گام دوم، ثبت رخدادهای کاری که در طی روز انجام می‌دهید است.با استفاده از این اطلاعات ثبت شده و گزارشاتی که از آن بدست می‌آید، می‌توانید بازخورد و درآمدهای حاصل از آن‌ها را بررسی کنید و در انتخاب پروژه‌های جدید و تبلیغات آن تصمیمات دقیق‌تر و بهتری را اتخاذ کنید.

 

چگونه مشتریان خودتان افزایش دهید؟

یکی دیگر از راههای توسعه فعالیت در فریلنسینگ، ارائه نمونه کارهای موفق شماست.

بیشتر کارفرمایان قبل از سپردن پروژه خود به فریلنسر ها، نمونه کارهای آنها را بررسی می‌کنند. بهترین راه برای نشان دادن رزومه کاری شما داشتن وب سایتی است که در آن شرحی از فعالیت‌ها، تخصص‌ها و پروژه‌های تکمیل شده شما به نمایش در آمده باشد.

شاید فکر کنید هزینه پیاده سازی وب سایت برای شما بیهوده است، اما در حقیقت این هزینه جزیی از سرمایه گذاری شما برای توسعه فعالیتتان خواهد بود.

مهمترین نکته در فریلنسینگ جذب پروژه و کارهای جدید است. یکی از راه‌های افزایش درآمد جذب مشتریان ثابت است، برای مثال اگر شما تولید محتوا می‌کنید، می‌توانید با راه‌اندازی وبلاگ خود کسب درآمد کنید و یا با وبلاگ های دیگر قراداد دراز مدتی بسته و با این وسیله درآمد خود را افزایش دهید.

اگر کارفرمای شما از نحوه ی انجام خدمات و امور محوله به شما رضایت کافی را کسب نماید این امر می تواند او را به یکی از مشتریان ثابت شما تبدیل کند؛ داشتن مشتریان ثابت باعث افزایش اعتماد و تعداد مشتریان جدید خواهد شد.

در پایان به این نکته باید توجه کنید که هر چه توانمندی های خود را بهتر شناخته و مدیریت زمان دقیق تری داشته باشید، در این مسیر موفق تر بوده و می توانید نسبت به سایر همکاران خود در این زمینه از در آمد بیشتری برخوردار گردید.

 

چگونه در انواتو کسب درآمد کنیم؟

نقدکردن درآمد ارزی:

اگر برای شرکت های خارجی فریلنسری می کنید و درآمد ارزی دارید، نگران نقد کردن درآمدهای خود نباشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان وی پیمنت تماس بگیرید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *