وی پیمنت

آزمون USMLE چیست؟

آزمون USMLE

آزمون USMLE  یا united states medical licensing Examination برای افرادی است که، متقاضی اخذ گواهینامه تاییدیه صلاحیت فعالیت پزشکی و یا ادامه‌ی تحصیل در رشته‌های پزشکی(تخصص) در کشور آمریکا هستند.کلیه‌ی افراد فارغ ‌التحصیل شده چه داخل و چه خارج از کشور آمریکا برای ادامه تحصیل و یا اشتغال موظف هستند در این آزمون شرکت کنند.

آزمون USMLE  دارای ۳ بخش USMLE STEP 1  و USMLE STEP 2 و USMLE STEP 3 است و در هر بخش هزینه ی خاص خود را دارد.برای تقاضا دادن، پزشکان کشور آمریکا و کانادا از طریق NBME و خارج از آمریکا از طریق ECFMG در آزمون بخش اول و بخش دوم اقدام میکنند.کلیه اشخاصی که قصد شرکت در آزمون بخش سوم را دارند میبایست تقاضای خود را از طریق FSMB ارائه دهند.

 

حتما بخوانید : آزمون GRE

Step 1  :

مرحله اول آزمون USMLE جهت ارزیابی علوم بالینی بوده وبه شکل آنلاین به مدت ۸ ساعت برگزار میگردد. محتوای آن شامل پرسش های چند گزینه ای و در ۷ قسمت طراحی شده است.این آزمون از ۳۲۲ پرسش تشکیل شده است که سهم هر بخش ۴۶ سوال می‌باشد.شرکت در این مرحله ی آزمون حدود ۵۹۰ دلار هزینه دارد و تقریبا ۸۵ درصد از شرکت کنندگان موفق به کسب نمره ی قبولی می شوند.

 

چگونگی امتیازدهی : نتیجه پس از آزمون به دست شرکت کننده می‌رسد و شامل یک امتیاز ۳ رقمی می باشد که باید بیش از ۲۲۱ بوده و این امتیاز ملاک ارزیابی میباشد.علاوه بر این امتیازی ۲ رقمی ارائه مشود که باید بیش از ۷۵ باشد.

 

 

 Step 2 – ck:

مرحله ی دوم جهت ارزیابی قابلیت و مهارت های کلنیکی است و همانند آزمون مرحله ی اول به شکل آنلاین و به مدت ۹ ساعت برگزار می گردد.این آزمون نیز شامل پرسش های چند گزینه ای است  و از دو قسمت “وظایف پزشکی” و “دسته بندی بیماری” تشکیل می‌شود.در مجموع ۳۵۰ پرسش در ۸ بخش در نظر گرفته شده است. هزینه‌ی آزمون مرحله‌ی دوم هم حدود ۵۹۰ دلار میباشد.

 

Step 2 – CS :

این مرحله نیز برای ارزیابی  علم و قابلیت های کلینیکی می باشد اما به شکل شفاهی است و همین وجه تمایز با حالت قبلی است. روند کار به این صورت است که هر شرکت کننده می‌بایست تعدادی بیمار را بسجند.همه‌ی ویزیت‌ها  دقیق مورد بررسی قرار میگیرند.می توان گفت Step 2 – cs بیشتر یکنوع ملاک مخصوص شرکت کنندگان بین المللی است که  سطح زبان بین المللی خود را ارزیابی کنند.

 

Step 3  :

ارزیابی و سنجش قابلیت مدیریت درمان تحت استانداردهای کشور آمریکا در این مرحله انجام می پذیرد. شرط لازم برای شهروند مقیم آمریکا شدن طی کردن ۳ مرحله‌ی بالا و برای اخذ گواهی طبابت می بایست کلیه‌ی مراحل گذرانده شود. هزینه‌ی شرکت در این آزمون ۸۳۰ دلار است و شما برای قبولی در این آزمون باید ۱۶ امتیاز کسب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و پرداخت هزینه ی آزمون USMLE با کارشناسان ما در وی پیمنت تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید : آزمون تافل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *