وی پیمنت

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره ی جنوبی

کره جنوبی یا جمهوری کره در قسمت جنوبی شبه جزیره‌ی کره واقع شده است.این کشور در شرق با ژاپن، در جنوب با چین و در شمال با کشور کره ی شمالی همسایه است.سئول پایتخت و بزرگترین شهر این کشور به حساب می آید.نزدیک به نیمی از جمعیت کره بی دین هستند و بقیه مردم این کشور بودایی ، چوندوگیو،کنفوسیوسی و مسیحی می باشند.زبان رسمی کشور کره‌ی جنوبی زبان کره‌ای است .تحصیل در کره‌ی جنوبی مقوله‌ای است که سعی داریم در این مطلب به آن بپردازیم.

تحصیل در کره جنوبی

کره جنوبی از کشورهای پیشرو در زمینه‌ی علم و تکنولوژی است و سالانه دانشجویان بسیاری را از نقاط مختلف دنیا می پذیرد.سطح علمی برخی از دانشگاه های این کشور بسیار بالاست و به طور کلی دانشگاه های معتبری برای تحصیل در کره جنوبی وجود دارد.۲۰۰ دانشگاه در کره جنوبی وجود دارد و تا همین لحظه ۲۲ دانشگاه آن مور تایید وزارت علوم است. حدودا ۹۰ درصد رشته های موجود در دانشگاه های کشور کره ی جنوبی  تدریس می شود و دانشجویان خارجی مجاز به انتخاب هر یک از آنها می‌باشند.

دوره ی کارشناسی ۴ سال زمان می برد و تدریس به زبان کره ای و انگلیسی انجام می شود و دانشجویان در صورت کسب نمره ی قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها مجاز به ادامه ی تحصیل میشوند.دوره ی کارشناسی ارشد ۲ سال به طول می انجامد و دانشجویان ملزم به گذراندن ۲۴ واحد درسی هستند و پس از این مرحله می بایست پایان نامه ارائه دهند و از آن دفاع کنند.در مقطع دکترا طول دوره ی تحصیل ۳ سال می باشد و دانشجویان ملزم به گذراندن ۳۶ واحد درسی هستند؛در این مقطع هم مانند کارشناسی ارشد بیاد پایان نامه ارائه داد.

 

 

بیشتر بخوانید: تحصیل در صربستان

 

بورسیه تحصیل در کره جنوبی

افرادی که دارای سوابق تحصیلی خوب و معتبر هستند می توانند برای گرفتن بورسیه اقدام کنند.بورسیه های تحصیلی کره ی جنوبی از  بهترین و ممتاز ترین بورسیه های تحصیلی در سطح جهان است و به دو دسته تقسیم می شوند. دسته ی اول بورسیه هایی را شامل می شود که کشور کره ی جنوبی به دانشجویان خارجی میبخشد و دسته ی دوم متشکل از بورسیه هایی است که به شکل رسمی توسط دانشگاه های کشور کره ی جنوبی به دانشجویان خارجی اغطا می کند.بورسیه تحصیلی کره ی جنوبی بیمه درمانی ، شهریه دانشگاه، مخارج بازه ی یکساله آموزش زبان، مخارج پایان نامه را تحت پوشش خودقرار می دهد.

 

دانشگاه های کره جنوبی

در این قسمت سعی در معرفی برترین دانشگاه های کشور کره ی جنوبی داریم.

 

دانشگاه ملی سئول

این دانشگاه نخستین مرکز آموزش عالی بود که در کره جنوبی تاسیس شد.به جرئت می توان گفت این دانشگاه یکی از بهترین و معتبر ترین دانشگاه های این کشور می باشد.در حال حاضر نزدیک به ۳۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف در این مرکز آموزشی به تحصیل می پردازند و بر طبق آخرین آمار بدست آمده دانشگاه ملی سئول بالاترین میزان سرانه را  برای دانشجویان خود خرج میکند.بر اساس آخرین رده بندی دانشگاه های دنیا دانشگاه ملی سئول در چندین چند رشته از ۵۰ دانشگاه ممتاز دنیا قرار گرفت.

 

بیشتر بخوانید: تحصیل در سوئد

 

موسسه علوم و فناوری کره

این موسسه  پس از دانشگاه ملی سئول، دومین دانشگاه برتر کشور کره جنوبی به حساب می آید و می تواند انتخاب دوم دانشجویان برای تحصیل در کره ی جنوبی قرار گیرد.در حال حاضر بیش از ۱۰  هزار نفر در موسسه علوم و فناوری کره مشغول تحصیل هستند.این موسسه در بین ۵۰ دانشگاه برتردنیا و ۳دانشگاه برتر آسیا قرار دارد.

 

دانشگاه علوم وفنوری پوهانگ

دانشگاه علوم و فناوری  پوهانگ یا POSTECH صورت خصوصی اداره می شود. این دانشگاه  در فاصله ی ۲۰ دقیقه ای شهر پوهانگ قرار گرفته است و علاوه بر دارا بودن تمامی امکانات آموزشی و دانشجویی امکاناتی نظیر مجتمع ورزشی، کتابخانه دیجیتال، پارک ها  فضاهای سبز زیبا و یک پارک مجسمه سازی دارا می باشد.این دانشگاه نخستین مرکز آموزش عال در کشور کره ی جنوبی بود که پردیس دانشگاهی آن به صورت دو زبانه بود.

 

هزینه های تحصیل در کره جنوبی

در مطالب قبلی چندین بار به این نکته اشاره کردیم که هزینه تحصیل و زندگی در هر کشوری تا حد زیادی به سبک زندگی شخص بستگی دارد. کشور کره جنوبی نیز از این قانون مستثنی نیست.اما به طور کلی هزینه تحصیل در کره ی جنوبی تا حدوی کمتر از سایر کشور ها می باشد و به قول معرف مقرون به صرفه تر است. اگر بخواهیم این هزینه را تخمین بزنیم هزینه ی هر ترم  بین ۲ تا ۶ هزار دلار متغیر است و علاوه بر این دانشجویان ملزم به پرداخت مبلغ ۲۰ دلار برای بهره بردن از بیمه سلامت هستند.

برای دانشجویان بین المللی خوابگاه هایی با تمامی امکانات تعبیه شده است.اقامت در این خوابگاه ها برای دانشجویان خارجی هزینه ای به مراتب کمتر از اجاره مسکن در این کشور به همراه دارد. داوطلبانی که قصد اقامت در خوابگاه ها را دارند هر ترم می بایست مبلغ بین ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار پرداخت کنند این در حال است که اجاره مسکن ماهیانه از ۷۵۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار است.

شما به سادگی می‌توانید برای پرداخت شهریه دانشگاه و ثبت مقالات از وی پیمنت کمک بخواهید و جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما تماس برقرار بفرمایید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *