وی پیمنت

تحصیل در ایسلند

تحصیل در ایسلند

کشور ایسلند جزیره‌ای واقع در اقیانوس اطلس است و شمالی ترین  کشور قاره ی اروپا به حساب می آید.شهر ریکاویک پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری ایسلند می باشد.ایسلند جمعیتی ۳۲۰ هزار نفری دارد که بیش از۶۵ درصد آن در جنوب غرب کشور اسکان یافته اند.این کشور آب و هوایی سرد و قطبی دارد اما وجود توده هوای معتدل اندکی از سرمای طاقت فرسای ایسلند کاسته است.در این مقاله سعی کردیم تحصیل در ایسلند و هزینه های مربوط به آن را مورد بررسی قرار دهیم.

دانشگاه های ایسلند

در چند سال اخیر جمهوری ایسلند با گسترش امکانات و فراهم آوردن بستری ایده آل شرایط مناسبی را برای تحصیل دانشجویان به وجود آورده است.ایسلند هشت دانشگاه دولتی دارد که در آنها اغلب به زبان ایسلندی تدریس می شود اما در چند سال اخیر تعداد رشته های تحصیلی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند افزایش چشمگیری یافته است.نزدیک ۵ درصد از کل جمعیت دانشجویان ایسلند را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند و انتظار می رود این آمار با گذشت زمان رشد بیشتری به خود ببیند. بزرگترین دانشگاه های این کشور دانشگاه ایسلند و Reykjavik نام دارند که در شهر ریکیاویک قرار دارند.

اخذ پذیرش تحصیل در ایسلند:

مدارک لازم برای دریافت پذیرش از دانشگاه های ایسلند بستگی به دانشگاه دارد و در هریک از آنها متفاوت است ولی به طور کلی به همراه داشتن مدرک ترجمه شده به علاوه ی  اصل ترجمه ریز نمرات ومدرک زبان بین المللی معتبر ضروری می باشد.تاریخ اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی ایسلند نیز بستگی به دانشگاه دارد و در مقطع تحصیلی متفاوت است؛غالبا زمان آغاز و پایان اقدام جهت دریافت پذیرش حد فاصل ماه مارس تا ژوئن است وتنها دانشگاه ایسلند است که تاریخ خاتمه ثبت نام آن ۱۵ ماه مارس می باشد.

 

حتما بخوانید: تحصیل در سوئد ، تحصیل در صربستان

هزینه تحصیل در ایسلند

یکی از مهم ترین فاکتور ها برای متقاضیان تحصیل در کشور ایسلند هزینه ی تحصیل و زندگی در این کشورمی باشد. گفتنی است که تحصیل در دانشگاه های دولتی ایسلند رایگان است و متقاضیان تنها ملزم به پرداخت هزینه ی ثبت نام هستند.این هزینه در دانشگاه های مختلف یکسان نیست.هزینه ی زندگی در جمهوری ایسلند نیز مانند سایر کشورهای اروپا تا حد زیادی به سبک زندگی و محل زندگی هر فرد  بستگی دارد اما با این حال هزینه ی کرایه یک اتاق با تمام امکانات چیزی در حدود ۶۵۰ دلار آمریکا است و هزینه خورد و خوراک در ماه حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ دلار آمریکا تخمین زده شده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *