وی پیمنت

۷ دلیل برای استفاده از کارت اعتباری

credit-card

۷ دلیل برای استفاده از کارت اعتباری

کارشناسان امور مالی، انرژی بسیاری صرف می‌‌کنند تا ما از کارت‌های اعتباری خود استفاده نکنیم و برای این کار دلایل خوبی دارند. بسیاری از ما از کارت‎های اعتباری که در اختیار داریم، به صورت صحیح استفاده نمی‌کنیم و در نهایت به بانک‌ها و موسسات بدهکار می‌شویم. در واقع و بر خلاف باور عمومی اگر شما بتوانید از کارت اعتباری خود استفاده مسئولانه داشته باشید، پرداخت کردن با کارت اعتباری بسیار بهتر از بدهکار بودن است. خب ببینیم در کنار معایبی که هست، استفاده از کارت اعتباری چه مزایایی دارد:

 

۱-پاداش ثبت‌نام:

در مقایسه کارت‌های اعتباری و دبیت کارت‌ها می توان گفت، معمولا ثبت نام و دریافت کارت‌های دبیت شامل جایزه نمی شوند و یا پاداش بسیار ناچیزی در قبال خرید به مشتریان خود می دهند، در مقابل بسیاری از کارت‌های اعتباری در صورت استفاده صحیح و مسئولانه، جایزه‌های قابل توجهی را به شما پیشنهاد می‌دهند، برای مثال اگر شما از آن دسته مشتریان خوش‌حساب و دارای اعتبار نزد شرکت صادر کننده باشید، در ازای ثبت نام این کارت ها، بین ۵۰ تا ۲۵۰ دلار و در برخی موارد حتی بیشتر از آن ، به شما اعتبار تعلق خواهد گرفت.

انواع دیگری از این کارت‌ها امتیازات دیگری به شما می‌دهند، که شما می‌توانید از این امتیازات در تهیه کارت‌های هدیه و یا مسافرت‌های هوایی استفاده نمایید.

 

۲- باز پرداخت نقدی:

اگر شما برای دریافت کارت اعتباری مناسبی ثبت نام کرده‌باشید، می توانید به ازای هر خرید، بین ۱ تا ۵ درصد  سود کنید.

 

۳- پاداش سرمایه‌گذاری:

در بعضی از کارت های اعتباری مثل “کارت های پاداش وفاداری سرمایه گذاری”، به شما نرخ بالاتری برای پاداش بازپرداخت نقدی می دهند. در عوض شما باید پول نقد خود را بصورت مستقیم در حساب سرمایه گذاری سپرده نمایید.

 

۴- پاداش برای افراد که زیاد سفر می کنند:

امروزه اکثر شرکت هواپیمایی  به مشتریان خود کارت اعتباری ارائه می‌دهند. دارندگان این کارت ها با پیمودن مسیر به ازای هر مایل یک دلار و بعضی مواقع ۲ دلار ، قیمت بلیط خود را در نهایت به صورت اعتباری پرداخت می کنند، که این از نظر اقتصادی برای مشتریان بسیار به صرفه است. اما پاداش اصلی این کارت ها برای افراد پر سفر این است که، اعتبار فوق العاده ای به عنوان پاداش بین ۵۰ تا ۱۰۰درصد از هزینه یک سفر به آن ها داده می‌شود و می توانند یک پرواز نیم بها و یا رایگان ،در طول یک یا دو ماه داشته‌باشند.

۵- سیستم امتیاز:

بسیاری از کارت‌های اعتباری با استفاده از سیستم امتیازدهی برای پاداش دادن به مشتریان خود استفاده‌می کنند. در این روش شما با خرج کردن هر ۱ دلار، ۵ امتیاز کسب می‌کنید، زمانی که امتیاز شما به اندازه معینی رسید، می‌توانید از آن برای تهیه کارت‌های هدیه که در برخی از فروشگاه‌ها وجود دارد استفاده‌نمایید.

همچنین شما به وسیله این کارت‌های هدیه می‌توانید، برای دوستان و خانواده خود کادو و یا هر چیز دیگری که گران نیست خریداری‌کنید.

 

حتما بخوانید : فرق مسترکارت و ویزا کارت چیست ؟

 

۶- امنیت:

پرداخت با کارت اعتباری پیشگیری از تقلب در خرید را برای شما آسان می‌کند. در دبیت کارت‌ها اگر تراکنش تقلبی و جعلی صورت گیرد، مبلغ بصورت آنی از حساب شما کسر می گردد و قابل برگشت نخواهد بود. این موضوع می‌تواند هرکدام از پرداخت‌های زمان‌بندی شده شما را ، اعم از پرداخت‌های آنلاین و یا چک‌های ارسال شده شما را با عدم موجودی کافی مواجه کند و نارضایتی طلبکاران را به همراه داشته باشد. در حالی‌که در کارت‌های اعتباری، بانک با بررسی تراکنش‌های درخواست شده، تراکنش های جعلی را تشخیص می‌دهد و مبلغ را به حساب شما برمی‌گرداند.

 

۷- بیمه:

اکثر کارت‌های اعتباری به صورت خودکار خدمات خوبی به مشتریان ارائه می‌دهند، اما معمولا حتی دارندگان این کارت‌ها اطلاعی از خدمات و حمایت بالای آن‌ها ندارند. این خدمات شامل اموری نظیر بیمه اجاره خودرو، بیمه مسافرتی و…  که از دارندگان کارت‌های اعتباری محافظت می‌نماید.

 

برای مشاوره و راهنمایی با کارشناسان ما در وی پیمنت تماس بگیرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *