وی پیمنت

سرمایه گذاری روی بیت کوین در سال ۲۰۱۸

خرید بیت کوین

سرمایه گذاری روی بیت کوین در سال ۲۰۱۸

 

بیت کوین پول مجازی و ارزی رمزپایه است. این پول برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ میلادی به بازار عرضه شد. گفته می شود سازنده این ارز دیجیتال ساتوشی ناکاموتو است، که البته هویت آن مجهول است. اما فرضیه های زیادی در ارتباط با بیت کوین وجود دارد و افرادی آن را تنها محصولی از یک تیم بزرگ برنامه نویسی می دانند و ساتوشی ناکاموتو نامی نمادین است.

 

این پول مجازی تعداد محدودی دارد و حداکثر تعداد بیت ۲۱ میلیون است. تا سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۵ میلیون از این تعداد در گردش مالی بوده است. براساس آمار کیف پول بیت کوین بلاک چین تا سال ۲۰۱۷ میلادی، و در سراسر دنیا بیش از ۲ میلیون کاربر دارد.

 

بیت کوین در سال ۲۰۱۰ میلادی نرخی حدود ۱۰ دلار داشته که در ابتدا سال ۲۰۱۷ میلادی این رقم به ۹۰۰ دلار رسید. در حال حاضر که ماه آخر میلادی است. این رقم به ۱۴ هزار دلار به ازای هر بیت رسیده است.

خیلی از تحیل گران بازار ارزهای دیجیتال بر این باور اند، که این قیمت ها حبابی بیش نیست و این حباب دیر یا زود از بین می رود. ولی صعود قیمت این ارز مجازی در ماه های اخیر این فرضیه که قیمت آن به زودی پایین می آید را، نقض کرده است و احتمال بالا موندن نرخ بیت کوین را تقویت کرده است.

از سویی دیگر برخی از تحیل گران بازار نیز بر این باورند که، قیمت ها به صعود خود ادامه می دهد و طی ۵ سال آینده احتمال آن می رود که نرخ آن به ۶۰ هزار دلار در ازای ۱ بیت کوین نیز برسد.

 

اکنون این سوال پیش می آید که آیا سرمایه گذاری روی بیت کوین در سال ۲۰۱۸ میلادی کار درستی است ؟

 

یکی از مهمترین دلایلی که وجود دارد که چرا بیت کوین یکی از بهترین سرمایه گذاری ها در سال ۲۰۱۸ میلادی است، این است که روز به روز اهمیت آن در جهان بیشتر می شود و حتی در کشور ژاپن یکی از روش های پرداخت مرسوم در فروشگاه های حقیقی است. در حال حاضر حدود ۳۰۰ هزار فروشگاه در ژاپن وجود دارند که بیت کوین را قبول می کنند. در سال ۲۰۱۷ میلادی  روزانه بیش از ۲۰ هزار کیف پول جدید ساخته می شود. این مقدار در سال ۲۰۱۰ میلادی تنها ۱۰۰ کیف پول بوده است، که رشد عجیب این ارز رمز پایه را نشان می دهد. شایعه پذیرش بیت کوین توسط فروشگاه اینترنتی آمازون باعث شد، تا نرخ این پول بالا رود و احتمال می رود که آمازون نیز این ارز را به یکی از روش های پرداخت در سایت خودش تبدیل کند. این مورد در صورتی که به ثمر برسد، احتمال می رود تا نرخ آن به طرز عجیبی بالا رود.

 

از جمله شرکت های بزرگی که هم اکنون بیت کوین به عنوان یکی از ارز های رسمی قبول کردند میتوان به اوبر و علی بابا و Airbnb  و Expedia  اشاره کرد.

دیگر باید قبول کرد بیت کوین یکی از ارز های اصلی است و خیلی از فروشگاه ها و منابع معتبر جهانی آن را به عنوان ارزی جهانی قبول کرده اند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *