وی پیمنت

فستیوال های اسپانیا در سال ۲۰۱۸ (بخش اول)

Carnaval_Cadiz

فستیوال های اسپانیا در سال ۲۰۱۸:

اسپانیا کشور جشن ها و فستیوال ها است.  حتی روستاهای کوچک هم، جشن های منحصر به فرد خود را دارند. اما کدام یک از این جشن ها را در سال جدید نباید از دست بدهید؟ ما در این بخش ۴ مورد از بهترین و مهم ترین این فستیوال ها در سال ۲۰۱۸ را به شما معرفی می کنیم.

  • هفته مقدس (The Holy Week (Semana Santa:

هفته مقدس در طول عید پاک برگزار می شود. یک هفته پر از مراسم و جشن های مذهبی است. این مراسم آنقدر جالب هستند که حتی اگر شما فرد مذهبی هم نباشید، باید یکبار از این جشن ها که در طول Semanta Santa در سویا و هفته مقدس در مالاگا برگزار می شوند دیدن کنید.

یکی از مهمترین کلیساها، کلیسای “Brotherhoods” است که، ماه ها صرف تمرینات مراسم خود می کنند و در نتیجه مراسم رسمی و الهام بخش و باشکوه را انجام می دهند. ده ها تن از مردان و زنان در خیابان ها راه می روند و به همراه خود مجسمه های مقدس مسیحیان را که با صدها شمع تزئین شده اند، حمل می کنند.

این فستیوال اگرچه عجیب به نظر می رسد اما یکی از رویدادهای بزرگ برای اسپانیایی هاست.خانواده های زیادی صندلی و تنقلات خود را به پیاده روها می آورند و به تماشای این مراسم چشمگیر می پردازند.

 

  • کارناوال (Carnival):

کارناوالی رنگارنگ و ریتمیک، جشن عجیب و هیجان انگیزی است که در همه اسپانیا برگزار می شود، اما جشن های Tenerife و Cadiz بهترین آن ها هستند و در اصطلاح می گویند تاج برای آن هاست.

Tenerife پایتخت کارناوال اروپاست. آن ها تمام ماه فوریه را به جشن های کارناوال اختصاص می دهند. یک جزیره پر از سرگرمی، رنگ و زرق و برق های جذاب و مسابقات متعدد، نمایش ها و مهمانی های بسیار است.

این رویداد هرساله تعداد زیادی از بینندگان و گردشگران را به خود جذب می کند، تا تجربه جذاب و هیجان انگیزی از این کارناوا داشته باشند.

 

  • لا توماتینا (La Tomatina) :

جشن گوجه فرنگی در اسپانیا ریشه ای ۷۰ ساله دارد. این سنت عجیب و غریب هر ساله در آخرین چهارشنبه ماه آگوست(۸ شهریورماه) و در شهر بانول در نزدیکی والنسیا انجام می شود. در این جشن هزاران نفر با به صدا در آمدن زنگ آغاز به سمت همدیگر گوجه فرنگی پرتاب می کنند. این سنت از ساعت ۱۰ صبح آغاز می شود و یک ساعت به طول می انجامد. در پایان مردم خود را با فشار آب ماشین های آتش نشانی خود را تمیز می کنند.

این مراسم در اوایل دهه ۱۹۵۰ از سوی حکومت محدود بود، اما شرکت کنندگان آن، بدون توجه به این مسایل و حتی به قیمت دستگیر شدن در آن شرکت می کردند.

لا توماتینا خود بخشی از یک جشن بزرگتر است. این جشن پایان یک هفته نمایش، جشن و نمایشگاه ها و بازارهای خیابانی است. بسیاری از مردم اسپانیا جزئی از این جشن هستند و تعداد شرکت کنندگان این مراسم محدودیتی ۲۰،۰۰۰ نفره دارد و ممکن است بلیط های آن در یک چشم به هم زدن به اتمام برسد. اگر قصد شرکت در این جشن هیجان انگیز را دارید، قبل از سفر از تهیه بلیط آن مطمئن شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از این مراسم می توانید به آدرس سایت http://latomatina.info مراجعه و از طریق مسترکارت های وی پیمنت، بلیط این جشن را خریداری نمایید.

یکی دیگر از رسوم جالب در طی این فستیوال، یک ژامبون دودی بالای یک تیرک لغزنده که در میدان اصلی شهر نصب شده است، قرار می دهند. اگر کسی بتواند به آن برسد، برنده شده است. آیا شما این چالش را دوست دارید؟!

 

  • The Fallas of Valencia:

در اواسط ماه  مارچ جشن بزرگ و هیجان انگیزی در شهر والنسیا برگزار می شود. تابحال هر چه که دیدید فراموش کنید، چون هیچ جای دنیا چنین جشن شگفت انگیزی را نخواهید دید. این مراسم از سوی یونسکو به عنوان میراث فرهنگ نامتناهی بشریت اعلام شده است.

برای یک هفته کامل، همه خیابان ها و میادین شهر از مجسمه های غول پیکر و رنگارنگ پر می شود.

این مجسمه ها اغلب طنز هستند و یا به مسایل سیاسی و رخدادهای فرهنگی پاپ که در طول سال اتفاق افتاده است اشاره دارند، اما هریک از آن ها به تنهایی چشمگیر و جذاب هستند. پیاده روی در مسیر Fallas یکی از راه های شناخت این شهر است.

شما می توانید در این هفته از نمایش های جذاب و دیدنی که با موزیک و آتش بازی، که ساعت ۲ بعد از ظهر هر روز شروع می شوند، لذت ببرید. اما هیجان اصلی این مراسم در شب آخر با نمایش نور که حاصل سوختن این مجسمه هاست به اوج خود می رسد.

تعطیلات در والنسیا بدون سفر به شهر هنر و علوم آن کامل نخواهد بود. بیست امین سالگرد این مراسم در سال ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *