وی پیمنت

فستیوال های اسپانیا در سال ۲۰۱۸ (بخش دوم)

Spain

فستیوال های اسپانیا در سال ۲۰۱۸ (بخش دوم):

در ادامه معرفی فستیوال های مهم کشور اسپانیا تعدادی دیگر از این مراسم و آیین ها را به شما معرفی می کنیم:

 

  • جشنواره پاسیو در کوردوبا (Festival de los Patios in Cordoba):

May ماه کوردبا است. فستیوال پاسیو کوردوبا برای کسانی که چند روز را در این شهر می گذرانند، بسیار جذاب و چشم نواز است.(اسپانیایی ها آن را به گیلاس روی کیک تشبیه می کنند). این جشنواره هر ساله در ابتدای ماه May برگزار می شود. در طول این مدت صاحبان زیباترین پاسیوها، حیاط خود را برای بازدید عمومی باز می گذارند.

این فستیوال با موسیقی برای جمعیت بزرگ گردشگرانی که برای شرکت در این نمایشگاه رنگ مهیج به این شهر می آیند، لذتی وصف ناپذیر به ارمغان می آورد. این فقط علاقمندان به گیاهان نیستند که از این شهر لذت می برند، چون این شهر پر از غذاهای خوشمزه، تاریخی کهن و مکان های دیدنی متعدد است، که حس فضای سنتی آندولس را به شما می دهد.

 

  • توپ غول پیکر (Boloencierro in Mataelpino) :

تصور کنید در حال تلاش برای فرار از یک توپ غول پیکر با قطر آن ۳ متر و وزنی بیش از ۱۵۰ کیلوگرم هستید. این جشنواره هر ساله در ماه اگوست و در روستای Mataelpino برگزار می شود. مردم این روستا تصمیم گرفتند این توپ بزرگ پلاستیکی را جایگزین مراسم سنتی encierro  که با گاو نر انجام می دادند، کردند.

برای کودکانی که علاقه دارند از این مراسم لذت ببرند، یک توپ کوچک تر و سبک تر در نظر گرفته شده است، که بصورت رنگارنگ طراحی شده است.

 

  • سن فرمین (Sanfermines):

فستیوال سن فرمین یکی از جشنواره های تاریخی اسپانیاست، که از سال ۱۵۹۱ میلادی از ظهر روز ششم ژوئن شروع می شود و تا ۱۴ این ماه ادامه دارد. این فستیوال همه ساله در شهر پامپلونا برگزار می شود. هر ساله جمعیت بسیاری از اسپانیا و دیگر کشورها برای دیدن این مراسم به شهر پامپلونا می روند.

تاریخچه:

ریشه تاریخی این مراسم به گردن زدن یکی از مبلغین مسحیت،توسط رومیان بر می گردد. آن ها پیکر او را به گاو نری بسته بودند و در شهر رها کردند. در آن زمان زنی از پامپلونا که لباس سفیدی پوشیده بود، برای نجات پیکر از گاو، به سمت آن رفت.

در صبح روز ششم ژوئن مردم با پوشیدن لباس های سفید و بستن دستمال های قرمز به عنوان نمادی از این مراسم در جلوی ساختمان شهرداری تجمع می کنند. مردم با تکان دادن دستمال های خود و نواختن طبل، دهل و سنج در ساعت۱۱:۵۹ به استقبال افتتاحیه این آیین می روند. این جشنواره در راس ساعت ۱۲ ظهر با  فریاد “زنده باد سن فرمین” و پرتاب فشفشه به آسمان آغاز می شود. و تا ساعت ها این جشن و پایکوبی ادامه پیدا می کند.

 

مراسم تندیس گردانی:

در ساعت ۱۰ صبح روز هفتم June  مراسم تندیس گردانی آغاز می شود. در روزهای برگزاری این مراسم، ۸ مجسمه با ارتفاعی حدود ۳ متر  که نشانی از پادشاهان و ملکه های قاره های آسیا، اروپا، آمریکا و آفریقا هستند، در خیابان های مرکز شهر را می گردانند. مردم در خیابان ها به رقص و پایکوبی مشغولند. رقص سنتی آنان “Joto” نام دارد.

در پایان مراسم، مردم با شنیدن ناقوس کلیسا جامع “ماریا” به کلیسا می روند و به دعا و نیایش می پردازند.

 

انسیررو (Encierro):

جذاب ترین و مهیج ترین بخش این فستیوال “انسیررو”است. ساعت ۸ صبح هر روز شش عدد گاو و شش عدد گوساله با صدای ترکیدن ترقه در خیابان های تنگ و باریک رها می شوند. صدها نفر در مسیر حرکت گاوهای عصبانی در حال فرار کردن هستند. گاوها در انتهای مسیر به استادیوم گاو بازی شهر می رسند و تا عصر در آنجا نگهداری می شوند. پس از شرط بندی، ماتادورها وارد زمین می شوند.

مسابقه ماتادورها در چند مرحله انجام می شود و پایان کار گاوها مرگ است. از سوی نهادهایی که مدافع حقوق حیوانات هستند، با این سرگرمی مخالف هستند.

 

مراسم جانبی و حواشی این جشنواره :

در طول این فستیوال، مسابقات ورزشی باستانی مانند خرد کردن چوب، بلند کردن سنگ و… در سطح شهر برگزار می شود.

“لاس پنیاس” یکی دیگر از بخش های جالب این فستیوال است. لاس پنیاس یا پاتوق، محافل دوستانه ای است که برای شادی و همراه با اجرای موزیک و آواز در مرکز شهر سازماندهی شده است.

 

وی پیمنت با ارائه خدمات پرداخت های ارزی آنلاین، راه خرید بلیت کلیه جشنواره ها و کنسرت ها در کشور اسپانیا را برای شما هموار نموده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *