وی پیمنت

تحصیل در صربستان

تحصیل در صربستان

تحصیل در صربستان یکی از موضوعاتی است که کمتر مورد توجه دانشجویان قرار میگیرد.اکثر دانشجویان به دنبال مهاجرت و تحصیل در کشور های پیشرفته و نام آشنایی نظیر آلمان،انگلیس و هستند و با سایر کشورها آشنایی چندانی ندارند.ما در این مقاله سعی داریم به بررسی شرایط و نحوه ی تحصیل در کشور صربستان بپردازیم

 

معرفی صربستان

کشور صربستان در شبه جزیره بالکان و در ضلع جنوبی قاره ی  اروپا قرار دارد. مردم صربستان به زبان انگلیسی صحبت می کنند. اما زبان رسمی این کشور صربی می باشد.

پایتخت صربستان شهر بلگراد است که پرجمعترین شهر کشور نیز محسوب میشود.صربستان زمستان های بسیار سرد و تابستان های بسیار گرم دارد.در سالهای اخیر سفر و مهاجرت از ایران به صربستان رشد پیدا کرده زیرا امکان سفر به صربستان بدون همراه داشتن ویزا به وجودآمده و انتظار میرود این روند ادامه یابد.کشور صربستان دارای دانشگاه های معتبر و با قدمت بالاست که همین امر موجب جذب دانشجویان از سراسر نقاط جهان میشود.

 

 

تحصیل در دانشگاه بلگراد

از معروف ترین دانشگاه های این کشور دانشگاه بلگراد است که در زمینه های گوناگونی فعالیت دارد اما در حوزه ی پزشکی بیشتر از سایر رشته ها فعالیت میکند و بیشتر درخواست های پذیرش تحصیلی برای همین رشته می باشد.مدرک این دانشگاه مورد تایید همه ی کشورهای عضو اتحادیه اروپاست.برای پذیرش در دانشگاه های صربستان شما باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشید و در آزمون تافل نمره ی بالایی کسب کنید؛علاوه بر این باید در آزمون تعیین صلاحیت علمی که محتوای آن را اغلب شامل دروس زیست شناسی و شیمی تشکیل میدهد ، شرکت کرده و نمره ی قبولی کسب کنید.تحصیل در مقطع های مختلف  در اکثر مراکز آموزش عالی محدودیت سنی ندارد و این یکی از امتیاز مثبت به شمار میرود.

نحوه ی تدریس

تدریس در دانشگاه بلگراد به زبان انگلیسی است و شامل دو بخش نظری و عملی میشود یعنی شما از همان سال های اولیه تحصیل دوره های عملی و کارآموزی را آغاز میکنید و تحصیلات پزشکی دردانشگاه بلگراد حدود ۶ سال به طول می انجامد.

هزینه ی تحصیل در صربستان

هزینه ی تحصیل برای دانشجویانی که در دانشگاه های دولتی تحصیل میکنند رایگان است اما از دانشجویان مراکز خصوصی با توجه به دانشگاه، مقطع و رشته ی تحصیلی شهریه های متفاوتی دریافت میکنند که این هزینه برای اتباع خارجی کمی بیشتر از دانشجویان صرب است. بطور کلی تحصیل در صربستان سالیانه چیزی حدود ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو هزینه دارد.

هزینه زندگی در صربستان

این مورد یک فاکتور کاملا نسبی است و رابطه ی مستقیم با سبک زندگی شخص دارد.اما اگر بخواهیم یک آمار نسبی ارائه داد باید گفت ارزان ترین غذا در فست فود ها حدود ۱ یورو و یک وعده غذا در یک رستوران محلی تقریبا ۷ یورو میباشد.برای دانشجویانی که مشغول تحصیل در صربستان هستند ماهانه ۴۰۰ تا ۴۵۰ یورو برآورد میشود.پیشنهاد ما به شما این است که هزینه های زندگی در سوئد و کشور های حوزه ی اسکاندیناوی و سایر اروپا را هم مطالعه کنید و سپس تصمیم بگیرید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *