وی پیمنت

معرفی سیتی بانک آمریکا

citibank-

معرفی سیتی بانک آمریکا:

سیتی بانک آمریکا زیر مجموعه شرکت خدمات مالی سیتی گروپ است، که وظیفه ارائه خدمات بانکداری این گروه را بر عهده دارد. این بانک در سال ۱۸۱۲ و در نیویوک تاسیس گردیده است. سیتی بانک خدماتی نظیر صدور کارت های اعتباری، پرداخت وام مسکن، وام شخصی و وام های تجاری را به مشتریان خود ارائه می دهد و سومین بانک و موسسه مالی در ایالات متحده می باشد. در حال حاضر این بانک در ۱۱۷ کشور جهان فعالیت دارد و دارای ۴۵۹۸ شعبه می باشد.

سیتی گروپ:

بزرگترین شبکه خدمات مالی جهان، طی بزرگترین ادغام موسسات مالی و بانکداری در سال ۱۹۹۸ و از بهم پیوستن سیتی کورپ و تراولرز گروپ، شکل گرفت. سیتی بانک در سال ۲۰۰۹ به عنوان بزرگترین بانک جهان از حیث تعداد شعب بین المللی و مشتریان، انتخاب گردید. در حال حاضر این بانک در حدود ۲۰۰ میلیون مشتری دارد. بزرگترین سهامداران این شرکت اهل سنگاپور و خاورمیانه هستند.

Citi Corporation که یک بانک چند ملیتی است و در ۱۱۷ کشور دنیا خدمات بانکی متنوعی ارائه می دهد، همچنین دیگر شریک آن ها “تراولرز گروپ” در تجارت خدمات اعتباری، واسطه گری و امور بیمه فعالیت دارد. در سال ۲۰۰۹ سیتی گروپ تصمیم گرفت، تا فعالیت های عملیاتی خود را در بخش “بانکداری خرد و سرمایه گذاری تجاری” به سیتی کورپ و بخش “واسطه گری و مدیریت” را به سیتی هولدینگز تقسیم و واگذار نماید.

همانطور که گفته شد، سیتی بانک نیز زیر مجموعه ای از سیتی گروپ می باشد و مجموعا دارای ۱۴۰۰ شعبه در سطح جهان است که نیمی از آن در کشور آمریکا قرار دارد. از اقدامات این بانک می توان به تاسیس بانک سرمایه گذاری اسلامی سیتی در سال ۱۹۹۶ اشاره نمود.

 

جوایز و افتخارات:

در طول ۲۰۰ سال فعالیت، این شرکت جوایز و افتخاراتی همچون جایزه بهترین ابتکارات امنیت اطلاعات، بهترین سامانه مدیریت حساب آنلاین و خدمات سرمایه گذاری را بدست آورده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *