وی پیمنت

بیت کوین به ۱۲،۵۶۰ دلار سقوط کرد!!

BIT CRASH

بیت کوین به ۱۲،۵۶۰ دلار سقوط کرد!!

بیت کوین از بالاترین نرخ خود در یکشنبه که نزدیک به ۲۰،۰۰۰ دلار بود، با کاهش ۲۲ درصدی در بعد از ظهر پنجشنبه به ۱۵،۲۶۲ دلار رسید. این کاهش قیمت در روز جمعه نیز ادامه داشت و به پایین‌ترین حد خود بعد از سوم دسامبر، به رقم ۱۲،۵۶۰ دلار رسید.

به عقیده برخی این ریزش قیمت بدلیل مشکلات حل نشده در زیرساخت بیت کوین است و باعث تشدید جنگ داخلی در جامعه ارزهای رمزپایه شده است.

برخی از خریداران اخیر بیت کوین ، گفته‌اند که آن‌ها تلاش کردند تا از بیت کوین برای پرداخت هزینه خریدهای خود استفاده کنند. اما درحقیقت هزینه‌های تراکنش در این شبکه بسیاربالاست. این هزینه ها در طی سالها بدلیل انباشته شدن در شبکه افزایش یافته است.

کشمکش طولانی مدت در مورد نحوه حل مشکل، وقتی دیروز راجر ور، از پیشگامان ارز رمزپایه، در سی ان بی سی ظاهر شد، تاثیر بی‌سابقه‌ای بر این جریان گذاشته‌است. “ور”، کَش بیت کوین را برای حل  مشکلات حجم معاملات ارز دیجیتال ترویج می‌کرد. ور به بینندگان هشدار داد که بیت‌کوین ممکن است شاهد “ازدحام مردم برای خروج از در” باشد. در عین حال سی ان بی سی در اکانت توئیتر خود به تهییج افکار عمومی با فرستادن توئیت‌هایی که در آن از بیت‌کوین حمایت می‌کرد، متهم شده‌است.

در همین حین ارز رمزپایه کوینبیس اعلام می‌کند که تجارت “بیتکوین کَش” را به دلیل این‌که کارکنان صرافی‌ها ممکن است مشغول معاملات داخلی شوند، متوقف کرده ‌است و شوک دیگری به اعتماد سرمایه‌گذاران وارد شد.

 

بیشتر بخوانید:سرمایه گذاری روی بیت کوین در سال ۲۰۱۸

عکس العمل سرمایه گذاران چه خواهد بود؟

درگیری‌ها و نواقص دنیای ارز رمزپایه چیز جدیدی نیست،همچنین افت شدید قیمت-بیت‌کوین هم، یعنی دو افت شدید دو ماه اخیر، چیز جدیدی نیست. حامیان درازمدت امیدوارند که قیمت آن ثبات پیداکند و این کاهش قیمت برای سرمایه گذاران دراز مدت چیز تازه ای نبوده است

سوال مهمتر این است که آیا توده سرمایه‌گذاران جدید که جذب بالا رفتن شدید قیمت امسال شدند، در ضررهای بزرگ که در کوتاه مدت اتفاق می‌افتد نیز به بیت‌کوین وفادار خواهند ماند؟

در حال حاضر قیمت هر بیت به رقم ۱۵،۱۷۴$ رسیده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *