ارسال پول با وسترن یونیون

وسترن یونیون شرکت آمریکایی ارائه دهنده سرویس های مالی و ارتباطات بوده، که دفتر اصلی شرکت در مریدین کلرادو در شمال آمریکا قرار دارد. از جمله خدمات این شرکت می توان به انتقال فرد به فرد پول و حواله پستی پول اشاره نمود. نوع فعالیت وسترن یونیون مشابه شرکت مانی گرام بوده و بدلیل تبعیت از قوانین تحریمی ایالات متحده آمریکا ، امکان ارائه سرویس در جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.

ارسال پول از طریق وسترن یونیون بدلیل عدم لزوم داشتن شماره حساب توسط فرد گیرنده به عنوان یکی از پرکاربردترین و آسان ترین روش های انتقال پول در دنیا شناخته می شود.

در این روش شخص فرستنده مبلغ مورد نظر را به همراه کارت شناسایی معتبر خود ، به یکی از دفاتر و یا نمایندگان این شرکت تحویل نموده و پس از تکمیل فرم حواله که شامل اطلاعاتی نظیر نام ،نام خانوادگی و نام کشور و شهر فرد گیرنده است ،درخواست ارسال حواله خود را ارائه می دهد و پس از ارسال حواله توسط کاگزار ، برگه رسید آن که شامل کد حواله می باشد به فرستنده پول تحویل می گردد. گیرنده پول در مقصد می تواند با مراجعه به یکی از شعب وسترن یونیون در خود و ارائه کارت شناسایی و کد حواله، مبلغ ارسالی را دریافت نماید.

این روش مناسب برای افرادی است که میخواند در سریعترین زمان ممکن وجه خودشون را انتقال دهند هزینه کارمزد که خود وسترن یونیون از شما دریافت می کند اگر از طریق حساب بانکی و غیر حضوری باشد بین ۱۵ تا ۵۰ دلار متفاوت است بسته به کشوری که شما میخواهید این مبلغ انتقال دهید و در صورت استفاده از خدمات حضوری دریافت وجه از باجه های وسترن یونیون کارمزد آن از ۳۵ دلار تا ۱۵۰ دلار متفاوت است ارسال مستقیم به حساب بانکی افراد تنها ۳ روز زمان میبرد و حدود ۱۰ دلار نیز هزینه دارد

باتوجه به عدم فعالیت این شرکت در ایران ،وی پیمنت با داشتن دفاتر برون مرزی خود مشکل ارسال پول با این روش، که یکی از سریعترین روش های ارسال پول به اقصی نقاط جهان می باشد را میسر نموده است.

کارمزد انتقال پول در این روش بنا به کشور مقصد و میزان وجه انتقالی متفاوت می باشد.